Loading...
Arbetsteamet 2017-09-29T18:08:53+00:00

Arbetsteamet på Spira

Här möter man mänsklig värme kombinerad med utpräglad professionalism.

Alla psykologer, naprapater, kiropraktor, sjukgymnast och specialistläkare är legitimerade med mångårig erfarenhet och har ett stort kunnande med specialinriktning på mental rehabilitering, posttrauma, smärta och stresshantering.

Behandlingsarbetet utgår från vetenskap och beprövade metoder. Stor vikt läggs vid att vara i framkanten av forskningen, med en ständig vidareutveckling av verksamma metoder. Vårt mål är en optimal behandling och gynnsam prognos för varje patient.

Det ska vara möjligt att påbörja behandling inom rimlig tid och få en väl fungerande behandlingsplan för varje patient. Det är med förtroende man kan vända sig till en väl etablerad grupp i Malmö.

MÖT TEAMET PÅ SPIRA

Kerstin Palmer
Kerstin PalmerVerksamhetschef, Leg Psykoterapeut
kerstin@spira.nu
0707-50 72 50
Ricardo Correa
Ricardo CorreaLeg Psykolog
ricardo@spira.nu
0769-16 08 32
Kristina Lindberg
Kristina LindbergLeg Psykolog
kristina@spira.nu
0736-76 18 63
Elena Johansson
Elena JohanssonLeg Psykolog
elena@spira.nu
0737-69 67 00
Tiina Nilsson
Tiina NilssonLeg Psykolog
tiina@spira.nu
0723-16 99 79
Karolina Holm
Karolina HolmLeg Psykolog
karolina@spira.nu
0723-31 01 13
Helena Åberg
Helena ÅbergLeg Psykolog
helena@spira.nu
0733-24 42 87
Marie Boij
Marie BoijLeg Psykolog
marie@spira.nu
0702-309039
Anne Lindahl
Anne LindahlLeg Psykolog
anne@spira.nu
0736-904094
Johan Nordahl
Johan NordahlLeg Psykolog
johan@spira.nu
0730-306382
Karolina Lindgren
Karolina LindgrenLeg Psykolog
lindgren@spira.nu
0734-445724
Jemai Bendib
Jemai BendibLeg Psykoterapeut
jemai@spira.nu
0763-137150
Elisabet Callréus Todeschini
Elisabet Callréus TodeschiniLeg Sjukgymnast
elisabet@spira.nu
0704-647080
Erland Schubert
Erland SchubertLeg Läkare
Henrik Solmenius
Henrik SolmeniusLeg Naprapat
henrik@spira.nu
040-30 23 22
Lovisa Rasmusson
Lovisa RasmussonLeg Naprapat
lovisa@spira.nu
0706-77 32 22
Johanna Ganekind
Johanna GanekindLeg Kiropraktor
johanna@spira.nu
040-93 93 13
Anna-Helena Hanson
Anna-Helena HansonLeg Psykiatriker
Malmö Psykiatriska Institut
Malmö Psykiatriska InstitutLeg Psykiatriker
info@mpipsyk.se
0768-737700
Britt Bertolani
Britt BertolaniStyrelseordförande